Parafia Kraków Opatkowice
św. Maksymiliana Kolbego

Aktualności | Facebook

Parafia Kraków Opatkowice

XXVIII Niedziela Zwykła (13 października 2024 r.)

Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

Poniedziałek - wsp. św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy

Wtorek - wsp. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

Środa - wsp. św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu będziemy przeżywać rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

Czwartek - wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

Piątek - Święto św. Łukasza, ewangelisty

Sobota - wsp. bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika

W środę po Mszy św. zapraszamy na spotkanie grupy „Przyjaciele Pauliny Jaricot”. W następną niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej.

Przygotowując się do Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do wzięcia udziału w II Orszaku Świętych. Wydarzenie to odbędzie się w niedzielę 27 października na Mszy św. o godz. 11.30.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych Administracja cmentarza parafialnego w Gaju zwraca się z uprzejmą prośbą o uporządkowanie grobów. Śmieci należy wrzucać tylko i wyłącznie do kontenera umieszczonego na parkingu cmentarnym. Została przeprowadzona pielęgnacja drzew na cmentarzu oraz posprzątany i uporządkowany teren przy ogrodzeniu, gdzie znajdowały się dzikie wysypiska śmieci. Prosimy osoby opiekujące się grobami by sprawdziły, czy posiadają stosowne dokumenty upoważniające do dysponowania nimi i czy groby, którymi się opiekują są opłacone. Groby nieopłacone będą przeznaczane do likwidacji i ponownego wykorzystania.

Wydawnictwo „Biały Kruk” zaprasza w następną niedzielę do przeżycia dnia św. Jana Pawła II. Wykładom, spotkaniom autorskim, recytacjom towarzyszyć będzie kiermasz nowych książek. Szczegóły wydarzenia są zamieszczone na plakacie oraz  na ulotkach.

Polećmy miłosiernemu Bogu duszę ś.p. Ireny Ćwikłowskiej, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. Adam Garlacz, proboszcz