Parafia Kraków Opatkowice
św. Maksymiliana Kolbego

Aktualności | Facebook

Parafia Kraków Opatkowice

Ogłoszenia

XI Niedziela Zwykła (16 czerwca 2024 r.)

 

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek - wsp. św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Piątek - wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Msza św. zostanie odprawiona w intencji zmarłych wypominanych.

Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiamy w niedziele o godz. 15.40, a w dni powszednie o godz. 17.40. W poniedziałek po Mszy św. odbędzie się spotkanie grupy „Przyjaciele Pauliny Jaricot”. W środę o godz. 17.30 odprawimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na czwartkowe nabożeństwo czerwcowe i wieczorną Mszę św. zapraszamy dzieci oraz młodzież wraz z rodzicami i nauczycielami. Będziemy dziękować Panu Bogu za mijający rok szkolny. Z tej okazji zachęcamy uczniów, aby w najbliższych dniach przystąpili do spowiedzi świętej. 

Dziękujemy za ofiary składane na budowę kościoła. We wtorek o godz. 19.00 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. 

Tegoroczna uroczystość odpustowa w naszej parafii odbędzie się 11 sierpnia. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. Henryk Bąk, który w tym roku obchodzi 50. rocznicę święceń kapłańskich. Z racji odpustu sakrament chrztu świętego zostanie przesunięty na pierwszą niedzielę sierpnia. W przeddzień uroczystości odpustowej (10 sierpnia) zapraszamy na tegoroczne „Maksymilianki”. 

Klub sportowy „Opatkowianka” zaprasza dzisiaj o godz. 18.30 na mecz piłki nożnej. Zachęcamy do wspólnego kibicowania. 

Na nadchodzący tydzień niech dobry Bóg błogosławi wszystkim rodzinom naszej wspólnoty parafialnej. 

 

Ks. Adam Garlacz, proboszcz