Parafia Kraków Opatkowice
św. Maksymiliana Kolbego

Aktualności | Facebook

Parafia Kraków Opatkowice

Przyjaciele Pauliny Jaricot

„Jak Chrystus Pan przyszedł do nas przez Maryję, tak też i my nie inaczej mamy zdążać do Niego, jak tylko przez Maryję. Różne są wprawdzie drogi do Boga, lecz ta droga, o której mówię, jest najkrótszą i najbezpieczniejszą”.

św. Maksymilian Maria Kolbe

 

O nas: 

Tak jak patron naszej parafii, św. Maksymilian Maria Kolbe, pragniemy iść do Jezusa przez Maryję. Łączy nas codzienne odmawianie różańca. Nasze spotkania mają na celu:

  • lepsze poznanie życia i myśli – bł. Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca
  • „wypłynięcie na głębię” naszej modlitwy różańcowej

Ważnym elementem spotkań jest również dzielenie się informacjami i wymiana książek/audiobooków o treściach religijnych, a ostatnio realizowane wspólne wyjścia do kina na filmy religijne.

 

Kim była bł. Paulina Jaricot? 

Ostatnią z siedmiorga dzieci bogatej rodziny zajmującej się produkcją i handlem jedwabiu. Mówiąc dzisiejszym językiem celebrytką, dyktującą trendy modowe w XIX wiecznym Lyonie, która w wieku 17 lat po wysłuchaniu kazania wielkopostnego na temat próżności radykalnie zmieniła swoje życie.

  • Chcąc wspierać misje, u progu 22 roku życia w 1822 r. założyła dzieło Rozkrzewiania Wiary (dziś Papieskie Dzieła Misyjne). Opracowany przez nią system skoordynowanego, regularnego wpłacania małych sum, odniósł fenomenalny sukces. 
  • Cztery lata później, w 1826 r. bł. Paulina założyła dzieło Żywego Różańca i Dobrej Książki. Żyjąc w rodzinie przedsiębiorców, Paulina rozumiała, że przy natłoku obowiązków, odmówienie całego różańca, może być dla ludzi trudne, więc nie podejmowane wcale. Stąd pomysł wspólnotowego odmawiania różańca. Niedługo będziemy obchodzić jubileusz 200-lecia założenia Żywego Różańca, który w Polsce jednoczy na modlitwie codziennie ponad 2 mln osób (ok 5% populacji naszego kraju).
  • Umiała swoim życiem łączyć postawę ewangelicznej Marii i Marty.

Jeśli chcesz odkryć:

  • niezwykłą głębię jej modlitwy, 
  • jej wielką troskę o misje, 
  • godną podziwu gorliwość w służbie ludziom, 
  • a także wyjątkowe świadectwo cierpliwego niesienia krzyża (wielu  chorób, cierpienia związanego ze startą bliskich z jej rodziny, zniesławienia, osamotnienia i biedy)   

Przyjdź na nasze spotkania!

Kiedy? W każdą trzeci poniedziałek miesiąca po Mszy świętej (oprócz lipca i sierpnia)

Gdzie? W salce na plebani

Dołącz do nas!!!

https://rozaniec.eu/paulina-jaricot/misterium-o-bl-paulinie-jaricot/